Sinop Offroad Kulübü tarafından düzenlenen, 2018 Türkiye Offroad Şampiyonası 7. ayak ve 2018 Karadeniz Offroad Kupası4.ayağı olan Intercity Sinop Offroad Yarışı, 10-11 Kasım tarihlerinde 18 araç ve 36 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi.

Sinop Akliman – Hamsilos bölgesinde belirlenen ve 7 özel etaptan oluşan parkurda toplamda 63,6 km mücadele eden ekipler hem zorlu arazi şartları hem de birbirleriyle kıyasıya çekişti. İzlemesi kolay, seyir keyfi yüksek bir parkurda koşulan yarışa her zaman olduğu gibi doğa ve offroad tutkunlarının ilgisi büyük oldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sinop Valiliği ve Sinop Belediyesi’nin katkılarıyla organize edilen yarış sonunda Jeep Cherokee ile yarışan Mehmet Vurulmuş-Mehmet Gözetleyen birinciliğe uzanırken, Adapazarı Belediyesi Offroad takımından Salih Çarpışantürk-Hilal Köksal Mitsubishi Pajero ile ikinciliği ve sınıf 3 birinciliğini kazandı. Yarışın genel klasman üçüncüsü Land Rover TD2 ile Bolu Köroğlu Offroad takımından Yaşar Uzun-Fatih Akbay olurken, Sınıf 1’de Bantboru Offroad Team adına Suzuki Vitara ile mücadele eden Celalettin Şahiner-Batuhan Korkut birinciliğe ulaştı.

2018 Karadeniz Offroad Kupası 4.ayağını oluşturan mahalli klasmanda ise;  İlker Oral-Yasin Altınsu genel klasman ve sınıf 4 birinciliklerini kazanırken, Sınıf 1’de Onur Canbaz-Ahmet Özdemir ve Sınıf 3’de İsa Yaşar-Cafer Ertan kazanan ekipler oldular.

Bu yarışın ardından Cevdet Durdu-Aydemir Uzun ekibi ile Adapazarı Belediyesi Offroad Takımı şampiyonluklarını matematiksel olarak garantilemiş oldu. 2018 Türkiye Offroad Şampiyonası puan durumu TOSFED Sportif Kurulu tarafından ilan edildikten sonra resmiyet kazanacak.