Antalya Offroad Kulübü tarafından Kepez Belediyesi katkılarıyla düzenlenen Akdeniz Kupası 2. yarışı, 13-14 Ekim tarihlerinde Varsak Karşıyaka Mahallesi’nde oluşturulan offroad parkurunda gerçekleştirildi. Antalya’da ilk defa düzenlenen ve Türkiye’nin değişik illerinden 25 araç ve 50 sporcunun katıldığı organizasyonda, ekipler ilk gün orman etabında ikinci gün de seyirci etabında kıyasıya mücadele etti.

Motokrosçuların da gösteri yaptığı yarışmada, Mitsubishi Pajero ile Osmaniye’den Kemal Arıcan-Emre Temel ikilisi, genel klasmanda ve Sınıf 3’te birinci oldu. Ford Ranger ile Mehmet Yıldırım-Ali Tez‘in ikinciliği elde ettiği yarışın genel klasman üçüncüsü ve Sınıf 4 birincisi ise Land Rover Defender ile Niyazi Gören-Osman Tarakçı oldu. Sınıf 2’de Ömer Faruk Kılınç-Serkan Sivri ve Sınıf 1’de de Mehmet Fatih Oçok-Halil Akgün birincilikleri paylaşan ekipler oldular.

Yarışmaya katılan araçlardan birisiyle pistte tur atarak izleyicileri selamlayan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, gazetecilere yaptığı açıklamada, önemli bir etkinliği daha başarıyla gerçekleştirdiklerini söyledi. Kepez’de motor sporlarına yönelik tesisler yaptıklarını belirten Tütüncü, “Otoriteler ve sporcular bu parkurun Türkiye’nin en iyi parkurlarından birisi olduğunu ifade etti. Bu parkur önümüzdeki yıllarda ulusal ve uluslararası organizasyonları Antalya’ya getirmemize vesile olacaktır.” diye konuştu.