2018 Türkiye Offroad Şampiyonası 5. ayak yarışı Denizli Doğa Sporları ve 4×4 Offroad Spor Kulübü (DENDOFF) tarafından 29-30 Eylül tarihlerinde Merkezefendi, Denizli’de gerçekleştirildi. Merkezefendi Belediyesi’nin destekleri ve DENDOFF’un başarılı organizasyonu ile tamamlanan yarışı Jeep Cherokee XJ ile mücadele eden Karabüklü ekip Mehmet Vurulmuş-Mehmet Gözetleyen kazandı.

Doğal ve yapay engellerle dolu 7 etabın ardından yarışı Mehmet Vurulmuş-Mehmet Gözetleyen kazandı. EVL Garage Offroad Team adına Nissan Navara ile mücadele eden Denizlili ekip Kenan Özsoy-Harun Deynek genel klasman ikincisi olarak değerli puanlar kazandı. Kürsünün son basamağında Adapazarı Belediyesi 54 Offroad Team adına Mitsubishi Pajero ile mücadele eden Salih Çarpışantürk-Hilal Köksal yer aldı.

S1, S2, S3 ve S4 sınıflarında birinciliğe ulaşmak için zorlu arazi koşullarında yüksek performans sergileyen yarışmacılar zıplamalarda ve su geçişlerinde izleyicilere ve kameralara güzel görüntüler sundu. Zorlu yarışın sonunda Sınıf 1’de Bantboru Offroad Team adına yarışan İlayda Hancı Korkut-Batuhan Korkut galibiyete ulaştı. Tecrübeli ekip Nihat Keskin-Yasemin Biber Toker Sınıf 2’de birinci olurken, Adapazarı Belediyesi 54 Offroad Team ekibi Salih Çarpışantürk-Hilal Köksal Sınıf 3’ü birincilikle tamamladı. Yarışı kazanan Mehmet Vurulmuş-Mehmet Gözetleyen ise, Sınıf 4’te galibiyete ulaşan ekip oldu.

 

Şampiyonada mücadele eden sekiz takımın yarışmacıları sergiledikleri kıyasıya rekabetle yarışa ayrı bir renk kattı. Yarış sonunda Adapazarı Belediyesi 54 Offroad Team Merkezefendi’den takımlar birinciliği ödülüyle ayrıldı. İkincilik ödülüne ev sahibi EVL Garage Offroad Team ulaşırken Bolu Köroğlu Offroad Team Denizli’den üçüncülük ödülü ile ayrıldı.

Türkiye Offroad Şampiyonası 27-28 Ekim’de Karabük’te düzenlenecek 6. ayak yarışı ile devam edecek.