30 Haziran-01 Temmuz tarihlerinde Samsun’un Vezirköprü ilçesinde düzenlenen Türkiye Offroad Şampiyonası 3. Yarışı, Vezirköprü Offroad Kulübü’nün başarılı organizasyonu ile geride kaldı. Samsun Valisi Osman Kaymak’ın verdiği start ile başlayan organizasyonda 26 araç ve 56 sporcu 4 ayrı sınıfta mücadele etti. Nefes kesen etaplar izleyicilere keyifli anlar yaşatırken, katılımın yüksek olduğu ve yarışlara büyük ilgi gösterildiği gözlendi.

Adapazarı Belediyesi Offroad Team adına Jeep Wrangler ile yarışan Bülent Cevdet Durdu-Aydemir Uzun ekibinin genel klasman ve sınıf 4 birincisi olduğu yarışta genel klasman ikinciliği ve sınıf 3 birinciliğini Sapanca Belediyesi Offroad Team adına Jeep Wrangler ile yarışan Hüseyin Memi-M. Ali Yılmazer ve genel klasman üçüncülüğünü de Crazy Bulls Offroad Team adına Mitsubishi L200 ile İsmail Ayhan-Ali Pertev ekibi elde etti.  Yarışın Sınıf 1 birinciliğini Bantboru Offroad Team adına Suzuki Vitara ile İlayda Hancı-Batuhan Korkut ve Sınıf 2’de de ferdi olarak Suzuki Samurai ile yarışan Nihat Keskin-Yasemin Biber Toker ekipleri elde ettiler. Takımlar klasmanında ise birinciliğin sahibi Adapazarı Belediyesi Offroad Team olurken, Sapanca Belediyesi Offroad Team ikinci ve EVL Garage Offroad Team de üçüncü sırada yer aldı.

Vezirköprü Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapılan ödül töreninde, Vezirköprü Kaymakamı Yunus Emre Altıner ve Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, yaptıkları konuşmalarda şampiyonaya katkıda bulunan kişi, kurum ve kuruluşlara teşekkür ederek plaketlerini verdiler. İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Mehmet Arı’nın da katıldığı törende dereceye giren sporculara kupaları protokol tarafından verildi.