Yöre halkının büyük ilgisi alında gerçekleştirilen organizasyon yoğun yağış nedeniyle oldukça ağırlaşan parkurda yarışan ekipleri oldukça zorladı.     Ardeşen Off-Road Kulübünce Organize Edilen ve Organize Sanayi Bölgesi alanında gerçekleştirilen oyunlara, Türkiye, Gürcistan, Azerbaycan ve İran'dan 54 sporcu 27 araçla katıldı. Yoğun yağmur altında gerçekleşen yarışlar, renkli görüntülere sahne oldu.

     Çok sayıda engelin bulunduğu 2 bin metrelik parkurda yapılan yarışlar, çekişmeli anlara sahne oldu. Dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele eden yarışmacılar, zaman zaman zorluklar yaşadı.

  

     Parkuru tamamlayamayan yarışmacıların aracı, iş makineleri yardımıyla çekilirken bazılarının ise araçlarının patlayan lastiğine rağmen etabı tamamlamaya çalıştıkları gözlendi. Ardeşen Off-Road Kulübü adına yarışan Mustafa Canca'nın devrilen aracı, çevredeki vatandaşlar tarafından yarış pistine sokuldu.

  

     Nissan Pathfinder ile Gökhan İçen-Arda Aslan ekibinin liderliğiyle sonuçlanan 2 günlük mücadeleyi,  Jeep Cherokee ile Mustafa Saray-Samet Zurnacı ekibi ikinci sırada tamamladı. Yarışın genel klasman üçüncüsü Opel Frontera ile Cemal-Cemil Akagündüz ekibi olurken takımlar birinciliğini 54 REDLINE TEAM elde etti.

Yarışın sınıf 1 birincisi Ömer Kundakçı-Servet Gül olurken,
sınıf 2 birincisi Nihat Keskin-Yasemin Biber Toker,
sınıf 3 birincisi Gökhan İçen-Arda Aslan ve
sınıf 4 birincisi de Mustafa Saray-Samet Zurnacı ekibi oldular.