İlk yarışta birincilik kürsüsüne çıkan ekip Caner Akkafa-Malik Akkafa kardeşler oldu. Intercity Istanbul Park ve İstanbul Park Oto Pazarı (İPOP)
ev sahipliğinde gerçekleşen yarışı 18 ekip tamamladı.

    Yarışın ilk gününde geçilen ve farkındalık oluşturmak sebebiyle “Ormanı Koru” adı verilen 58.2km uzunluğundaki özel etap üst düzey güvenlik
önlemleri ile yarışmacıların büyük beğenisini kazandı. Yarışma güvenliğini üst seviyede tutmak için etap içinde 23 kurtarıcı araç, 81 sektör ve
4 acil mücadele ekibi hazır bulundu. Ayrıca yarışmacılar araç takip sistemi ile de canlı olarak izlendi.

    

    13 Mayıs Cumartesi günü iki kez geçilen 58.2km’lik uzun ve zorlu “Ormanı Koru” etabının ilk geçişini 00:59:01 zamanı ile Toyota Hilux ile yarışan Caner Akkafa – Malik Akkafa ikilisi kazandı. Etabın ikinci geçilişinde ise 00:58:26 zamanı ile Mitsubishi Pajero ile mücadele eden Vural Ak – Burhan Şahin ekibi kazanırken aynı zamanda günün en iyi zamanına da imza attılar. “Ormanı Koru” etabının iki kez geçilmesiyle tamamlanan ilk günün ardından Caner Akkafa – Malik Akkafa ekibi Genel Klasman liderliğine yerleşti.

    14 Mayıs Pazar günü, 3.6km uzunluğundaki “Intercity” seyirci özel etabı 4 tur olarak koşuldu ve her turu toplamda 14.4km olan bu etap gün içinde üç kez geçildi. Baja kuralları gereği yarışçılar tüm etapların toplam zamanlarına göre puan aldıkları için ilk gün ve ikinci gün arasında denge oluşturabilmek amacıyla ikinci gün etap zamanları 3 katsayı ile çarpıldı. Heyecanlı bir mücadeleye sahne olan “Intercity” etabında Mitsubishi Pajero ile mücadele eden Arif Çarpışantürk – Müfit Çarpışantürk ekibi ile DeToro ile yarışan Nihat Keskin – Yasemin Toker ekibi arasında büyük mücadele yaşandı. Etabın ilk geçişini 00:31:22 zamanı ile Çarpışantürk, ikinci geçişini 00:30:52 zamanı ile Keskin kazandı. Nihat Keskin ve Yasemin Toker’den oluşan tecrübeli ekip günün ve yarışın son etabını kazanırken 00:30:45 ile günün en hızlı zamanına da imza attı.
    Beş özel etaptan oluşan yarışın ardından Caner Akkafa – Malik Akkafa kardeşler Genel Klasman liderliklerini koruyarak yarışı kazandılar. İkinci sırada Ali Gökhan Yazıcı – Alpaslan Yüksel ekibi yer alırken podyumun son basamağına Atahan Ofluoğlu – Polat Emsen ekibi çıktı.